Stay Connected

İnternet siteme hoşgeldiniz
Bayram Gibi Bayram

Bayram Gibi Bayram

  • mehmet kıray

Yaşamımız boyunca hep alıştığımız ve gördüğümüz alışkanlıklarımızın devamından yana olduk. Hiç bir zaman değişim için kafa yormadık. Değişim için kafa yoranları da nedense

Hep dışladık. Gerek kendi öz yaşamımızda gerek sosyal yaşamda hep değişimlere ve yeniliklere karşı olduk. Hiç Bir konuda Radikal kararlar almaya cesaret edemedik. Hep alıştığımız gibi yaşadık. Tıpkı Atalarımızın yaptığı gibi. Bu kişiliksiz ve silik karakterimizdir ki bizleri çağın bu denli gerisine itti. Ne olurdu biraz cesaretli davranabilseydik. Ekonomide cesaret, sosyal yaşamda cesaret, hukuk alanında cesaret, uluslararası ilişkilerde cesaret, çağdaşlaşmada cesaret. Bunlar olsaydı bugün AB’nin göbeğinde olurduk.

Oturup kalkıp Atatürk Atatürk diyoruz, Atatürk’teki cesaretin binde birine sahip olsaydık şu anda dünya üzerinde ki yerimiz gelişmişlikte 95. sıradamı olurdu. Hadi yine derin ve önemli konuları bizim için düşünen önemli kişilere bırakarak, bugünlerin gündemi olan Televole tarzına dönüştürürülen savaş tantanalarınıda bir tarafa bırakarak daha basit bir konuya değinmek istiyorum. Gerçi söylediklerimizi dinleyenin olacağını tahmin etmiyorum ama ben yine de yazayım içimde kalmasın. Belki bir gün dikkate alan olur.

Önümüzde yaklaşık 1 ay sonra önemli bir bayramımız var. Her yıl olduğu gibi yine Cumhuriyet bayramımızın 78. yıldönümünü coşku ile kutlayacağız. Diyorum ki gelin bu bayramı her yol olduğundan biraz daha farklı kutlayalım. Bayram ne demek ?. Sözlük anlamı önemli olan ve kutlanan gün, sevinç ve neşe anlamına gelir. Biz ne yapıyoruz, yıllardan beri alıştığımız ve artık herkesin kanıtsadığı törenlerle geçiştiriyoruz. Bu bayramlarımızda çocuklarımızın da ne kadar çok sevinç ve neşeye boğulduklarını 30 yıla yakın yaptığım eğitimcilik yıllarımdan çok iyi biliyorum. Bakın Bodrumun bir özelliği var. ekim ayının sonu bir çok otel ve motellerimizin sezonu kapattıkları birdir. Yani bir çok tesis bayramdan bir iki gün sonra kapanır. 29 Ekim’ de bütün departmanları ile açık olan bir tesiste bir iki gün sonra tesisi bekleyen güvenlik görevlilerinden başka kimseyi bulamazsınız. İşte hazır 29 Ekim’ de tesislerimiz hazırken, tüm işletmelerimizle görüşülse, onlarında zaten o tarihlerde artan stokları vardır, hem bu vesile ile o stoklar iyi bir amaç için değerlendirilir hemde o tesislerin reklamı olur. İşte bu bayram için iskele meydanını hazırlayıp ( yat limanı, oasis te olabilir ) Bayramın resmi tören faslı bittikten sonra her otel veya tesise bir stand ayırıp başlarına da aşçı ve personellerini koyarak hazırlayacakları açık büfelere bu öğrencilerimizi velilerini, bayramı izlemeye gelen halkımızı ve konuklarımızı davet etsek, bu ara bir iki otelin animasyon gruplarınıda görevlendirip şöyle yiyip içerek, gülüp oynayarak bir bayram yapsak acaba çok şeymi istemiş oluyorum. İlgililerin dikkatine…..

Mehmet KIRAY

Gazete kupürü için tıklayınız..

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Instagram

×