Stay Connected

İnternet siteme hoşgeldiniz
Bekleyip Göreceğiz

Bekleyip Göreceğiz

  • mehmet kıray

Sayın Maliye Bakanımız “kimse heveslenmesin ALDIRMAM” diyor.

2002 bütçesine konan iki bin beş yüz civarında ki makam aracı ve yedi bin civarındaki lojman ödeneği için tepkisini böyle gösteriyor “ALDIRMAM”.sayın Maliye Bakanımız bürokrasiden gelme dürüst riyakatli kabinedeki üç beş kişiden biri. Yani şu anda eleştirdiğimiz politikacı sınıfından değil.

Sayın Bakanın kendisi çok iyi de acaba dediklerini yaptırabilecek mi bakalım? Kendisi çok iyi de üstündekiler ve altındakiler de öylemi bakalım bütçe yasası çıktıktan sonra o nu uygulayanlara sözünü geçirebilecek mi? Sözünü geçirdi diyelim,her türlü harcamanın tümünün takipçisi olabilecek mi? Bu mümkün mü? 30 yıla yakın devlet hizmetin de bulundum.Bu ülkenin bütçesinin uygulamasında sorumlu olanlar her kademede gerekli duyarlılığı ve direnci gösterebildiler mi? Eğer gösterdik diyorlarsa devlet ihaleleri ile ilgili bu operasyonlar bu hortumlamalar neyin nesi. Bu kadar yıllık devlet görevinde edindiğim şudur ki sayın Bakanın iyi niyeti de sorunları çözmeye yetmeyecektir.Onun da bizim de söylediklerimiz gazete sayfalarında birer söylem olarak kalacaktır. İşini bilernler yine bildikleri yöntemlerle yollarına devam edeceklerdir.Eğer bu yazılıp çizilenler ve yaşanılanlardan ders alınabilseydi memleket bu hallere mi düşerdi?

Menfaat ve çıkar çevreleri adama külahı ters giydirir.Bizim hortumcuların özelliği bu. İşi gücü bırakıp bunun için kafa yorarlar. Onlara çanak tutanlar da kendi lükslerinden vaz mı geçerler. Bu saltanat böyle gelmiş böyle gider hiç kimse saltanatın nimetlerini bırakmak ister mi vatandaş ne çekiyor derdi ne sıkıntısı ne bunu düşünen kim. Onlar düzenlerini kurmuşlar bunun bozulmasına müsaade ederler mi? Yıllarda beri halk esnaf kan ağlıyor onların umurunda mı? Eğer | umurlarında veya itirazı olan varsa lütfen 2000,2001 ve şimdi de çıkacak olan 2002 bütçesinin harcama kalemlerine bir bakıp incelesinler bakalım. Ulu önder Atamızın “köylü efendimizdir” derken kastettiği neydi acaba? Devlet vatandaşın hizmetinde olmalıdır düşüncesinin bir özeti değil midir vatandaş devletin velinimeti iken ülkemizde durum gerçekten böyle midir? Vatandaş olarak hangi kapıda insan muamelesi gördük. B u güne kadar insan yerine konsaydık bu durumlarda mı olurduk.

Biz de boşu boşuna kalkmış kafa patlatıyoruz yıllar önce bir düşünürümüz boşuna mı söylemiş” Varak-ı mihri vefay-ı kim okur kim dinler”

Mehmet KIRAY

Gazete kupürü için tıklayınız..

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Instagram

×