Stay Connected

İnternet siteme hoşgeldiniz
Bendim

Bendim

  • mehmet kıray

Siyasilerimiz nihayet muratlarına erdiler. Maaştı, kıyak emeklilikti, temsil zamlarıydı, duble emeklilikti derken bir kısmı maaşlarını 6.250.000.000 yazı ile altı milyar iki yüz elli milyona çıkardılar.Millet kan ağlarken onlar attılar gollerini helal olsun.Atsınlar bakalım.Tabii kendi sahanda oynarsan 22 oyuncunun da hepsi kendi takımından olursa, hakemi de ayarlarsan daha çok gol atarsın.Bunun böyle olduğunu yıllardan beridir söyleye söyleye dilimizde tüy bitti.Ama dinleyen anlayan kim. Bizde bu kafa ve bu beyin olduktan sonra daha çok goller yiyeceğiz.Ülke krize girmiş, ekonomi bitmiş, millet evine ekmek alamazken sen kalk maaşına % 80 civarında zam yap.Yok efendim şu anda yapılan zam hemen uygulanmayacakmış ta, bunun için yasa gerekiyormuş ta, şu an bu yasayı çıkarmayacaklarmışta…

Bunların hepsi hikaye. En olmayacak zamanda sen anayasaya madde ilave ediyorsun, tepkileri görünce de yasayı erteleyecekmişsin. Hani derler ya özrü kabahatinden büyük.Bu millet onların gözünde… neyse ne. Birkaç ay sonra her şeyi unuturlar. Biz yine istediğimizi yaparız.Yapın bakalım.Bu memleket zaten bu kafalardan dolayı batmadı mı? Yıllardan beri dikkat edin siyaset sahnesinde hep aynı çehreler, hep aynı kafalar.Memlekette ekonomi batmış, üretici,tüketici herkes feryat etmekte umurlarında mı? Bir anket yapın. Çarşı pazar fiyatlarını hepsine bir sorun. Halkın alım gücünü, gelirini giderini kaçı size doğru cevabı verebilir.Hiç birinin halkla vatandaşla ilgisi var mı? Var diyorlarsa en olmayacak günlerde bu zamı yapmazlardı. Esasında bir taraftan iyi oldu.Halk bunları daha iyi tanıma fırsatı buldu.Bunların kendi kendilerine yaptığı kötülüğü inanın dünyanın strateji uzmanları, fikir kulüpleri örgütleri birleşse ne yapalım da bunları Türk halkına anlatalım deselerdi, bu kafaları tanıtmak için bu kadar güzel bir yöntem bulamazlardı. Bazı şeylere işte böyle görmeden, yaşamadan, şahit olmadan inanamıyoruz.

Hepimizin gözü aydın.”Bir musibet bin nasihat tan iyidir.” demiş atalarımız.Az daha unutuyordum.Maaş zamları için önerge verenler, parmak kaldıranlar bilmeden  yapmışlar.Onlar üzülmesinler önergeyi verende, mecliste parmak kaldıran da Benim haberleri olsun.

Mehmet KIRAY

Gazete kupürü için tıklayınız..

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Instagram

×