Stay Connected

İnternet siteme hoşgeldiniz
Niçin Sürüldüm ?

Niçin Sürüldüm ?

  • mehmet kıray

Her gören soruyor?

Hoca seni niye sürdüler?

Düşünüyorum gerçekten niye kıyıma uğradım. Hiç bir neden yokken vede hiçbir soruşturma filan da geçirmeden.

Ama, yoook durum bildiğiniz gibi değil ben sürülmeliydim ..Niye mi?

Gerekçe açık; görevde müdür olarak bulunduğum sekiz yıl zarfında okulunda en ufak bir huzursuzluk olmamış, günümüz okullarının içinde bulunduğu karışıklıklar okulumda görülmemiş, yine bu yıllar zarfında ne öğretmen ne de öğrenci hiç kimsenin canı yanmamış. Bu huzurlu ortam bile benim ve bazı arkadaşlarımın okuldan sürülmelerine yeter bir neden olsa gerek.

Biz bu güne değin tüm insanların birbirini sevmesi gerektiğini, değişik görüşte bile olsa birbirlerine tahammül etmelerinin en büyük erdem olduğunu öğrencilerimize vermiştik. Bu nedenlerledir ki, yüksek okullara gönderdiğimiz bunca gençlerimiz arasında ne eli silahlısına ne bir banka soyguncusuna ne de bir sahtekarına rastlanmadı.

Mezunlarımızın büyük bir bölümünü yüksek okullara gönderiyorduk. Bu konuda Türkiye’de sayılı okullardan biriydik, bu sonuca nasıl ulaşıyorduk?  Çocuklarımızın yeTişmesi için öğretmen arkadaşlarımızın büyük bir bölümü hiç bir kar gözetmeksizin büyük özveriyle ücretsiz kurslar açıyor, boş zamanlarında onların daha iyi olmaları için çaba gösteriyorlardı. Yönetici, Öğretmen, veli ve değerli Bodrum halkı ile iyi bir uyum ve iş birliği örneği vermiştik. Bu bile sürülmemiz için yeterli.

Ayrıca kendini düşünüyorum hep Bodrum’a bir şeyler verme çabası içinde yoğrulmuşum. Birkaç örnek mi? En büyük eksikliğini hissettiğim Bodrum’Da bir Atatürk Heykelinin olmayışıydı. Üç-beş öğretmen arkadaşla kurduğumuz Atatürk Heykelini yaptırma derneği aracılığıyla ve halkımızda kıymetli desteği ile Bodrum’umuza bir Atatürk Heykeli ve o kulumuza da bir büstünü kazandırmıştık.

Yine okulumda öğrencilerimin kahve vs. gibi zararlı yerlere gitmelerini önlemek bir ölçüye kadar spor gereksinimlerini karşılamak için Bakanlıktan en ufak bir maddi yardım görmeden yine çevre olanaklarımı harekete geçirerek büyükçe bir lokal yaptırmış ve öğrencilerimizin yararına sunmuştum.

1979 yılı dünya çocuk yılı olarak kabul edilmişti herkes bir şeyler söylüyor, büyük büyük laflar ediyordu. Bu yılda çocuklarımıza daha güzel anlamlı bir armağan vermek gerektiğini düşünmüş ve yine sayın Bodrum halkıyla Bodrum severlerin de değerli katkılarıyla bizzat günlerimi, aylarımı vererek bir çocuk bahçesi meydana getirmiş ve sevgili çocuklarımızın yararına sunmuştum.

Her halde bu ve buna benzer çalışmalarımız sürülmemizi gerektirmişti.

Ne yapalım sağlık olsun…

 

Mehmet KIRAY

Gazete kupürü için tıklayınız..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Instagram

×